close
تبلیغات در اینترنت
ایران-ایگوانا - 18
loading...

ایران-ایگوانا

همه چیز در مورد ایگواناها

معرفی گونه ی Turks and Caicos iguana = Cyclura carinata carinata

حبیب ا... احمدی بازدید : 59 یکشنبه 16 تير 1392 نظرات ()

 

"معرفی گونه ی Turks and Caicos iguana = Cyclura carinata carinata "

محدوده جغرافیایی: جزایر Caicos و Turksو British West Indies

سایز بالغ: نر ها تا 36.0 سانتی متر SVL و 1.86 کیلوگرم ماده ها تا 29.0 سانتی متر SVL و 1.14 کیلوگرم. تا 77.0 سانتی متر طول مجموع.

رژیم غذایی: عمدتا گیاه خوارند اما از حشرات، نرم تنان، سخت پوستان، عنکبوتیان، مارمولک ها (از جمله بچه خودشان)، و مردار تغذیه می کنند.

اندازه / سن بلوغ جنسی: نر ها در حدود 7 سالگی یا 22.0 سانتی متر SVL و 0.33-.48 کیلوگرم و ماده ها در سنین 6-7 سال یا 18.5 سانتی متر SVL و 0.20-.30 کیلوگرم به سن بلوغ می رسند.

زمان جفت گیری: آوریل و مه

زمان تخم گذاری: ماه های مه و ژوئن

پارامتر های لانه: لانه های نقب زده شده در شن و ماسه.

تعداد تخم ها: حد اکثر 11 (میانگین 5).

دما / مدت زمان انکوباسیون: 28-29 درجه سانتی گراد یا  82.4-84.2 درجه فارنهایت / در حدود 80-90 روز

اندازه تخم: به طور متوسط ​​51.8 * 31.1 میلی متر، 25.9 گرم

اندازه نوزاد: به طور متوسط ​​SVL 8.0 سانتی متر و 14.6 گرم

میزان رشد: نوجوانان: 20 میلیمتر در سال تا سن بلوغ. بزرگسالان: .2-1.7 سانتی متر در سال.

منابع: Gerber and Iverson, 2000; Iverson, 1979; J. Lemm, pers. obs.

ترجمه: (حبیب ا... احمدی)

حقایقی در مورد ایگوانای بیابانی

حبیب ا... احمدی بازدید : 60 یکشنبه 16 تير 1392 نظرات ()

 

حقایقی در مورد ایگوانای بیابانی=Facts About The Desert Iguana


آیا تاکنون به بیابان رفته اید؟ اگر پاسخ شما مثبت است احتمالا با یک حیوان خیلی رایج در آن جا به نام ایگوانای بیابان برخورد کرده اید. کسانی که در آن مناطق زندگی می کنند ادعا می کنند که این ایگوانا ها را در حیاط خانه خود دیده اند که برای پنهان شدن از نظر انسان در پشت سنگ های بزرگ مخفی شده اند.

ایگوانا ها به خوردن گل و برگ بسیاری از بوته ها علاقه ی زیادی دارندآن ها می توانند رنگ خود را از خاکستری به رنگ تقریبا سفید تغییر دهند. این عمل معمولا در ساعات اولیه ی صبح صورت می گیرد به این دلیل که درجه حرارت نسبت به ظهر که دمای هوا بسیار بالا می باشد است پایین تر است. ایگوانا ها این کار را برای اجتناب از دریافت بیش از حد گرما انجام می دهند.

 

مکان زندگی این نوع ایگوانا کجاست؟

این نوع ایگوانا در جنوب غرب و غرب ایالات متحده و همچنین مکزیک، شامل کشور های یوتا (گوشه جنوب غربی)، نوادا (پارس جنوبی)، باخا، کالیفرنیا، آریزونا (در جنوب غربی)، مکزیک (گوشه شمال غربی) و سرانجام کالیفرنیا عمدتا در بیابان های Sonoran و Mojavi یافت می شوند.

ایگوانای بیابانیکه با نام علمی dispsosaurus dorsalis شناخته می شود زیستگاه های خشک و شنی را دوست دارد که در صحرا یافت می شوند. بوته های کرنوزوت و سنگ ها برای این ایگواناها به عنوان سرپناه مورد استفاده قرار می گیرد. همچنین امکان دارد آن ها از پناهگاه های زیرزمینی موش های کانگرو که برای دوری از درگیری آن جا را ترک کرده اند استفاده کنند. در زیستگاه های جنوبی ایگوانا، آن ها در مناطق گرمسیر و جنگل هایی که در زمستان برگ می ریزند یافت می شوند.

 

ایگوانای بیابانی چه شکلی است؟

این ایگوانا به طور طولی بین ده تا شانزده اینچ رشد می کند. بدن آن گرد و بزرگ و دم آن نیز بزرگ می باشد. سر ایگوانا به رنگ قهوه ای است در حالی که بعضی قسمت های آن به رنگ قهوه ای مایل به قرمز می باشد. گردن و تنه ی او دارای لکه های مایل به خاکستری و قهوه ای مایل به زرد می باشد در حالی که دم دارای اندکی لکه های سفید رنگ و حتی مایل به خاکستری است.

وقتی هوا واقعا گرم می شود، ایگوانا به جست و جوی بوته هایی که از آن ها برای خنک شدن استفاده می کند می پردازد اما به رغم این واقعیت که دمای هوا به 115 درجه و یا حتی بیش تر می رسد، ایگوانا همچنان فعال است.

 

ایگواناهای بیابانی از چه تغذیه می کنند؟

آنها جزء گیاه خواران طبقه بندی می شوند و از میوه، جوانه و برگ های گیاهان دائمی و یک ساله ی بیابان تغذیه می کنند و به گل های زرد بوته ی کرنوزوت بسیار علاقه دارد آنها همچنین از حشرات و مدفوع مارمولک ها تغذیه می کنند. 

 

حرکت ایگوانای بیابانی:

هنگامی که مردم در مسیر حرکت این نوع ایگوانا قرار بگیرند با سرعت بسیار زیادی شروع به دویدن می کند که بیانگر این مطلب است که این حرکت سریع در زمان های دیگر نیز اتفاق می افتد. اما چگونه؟ پاهای عقبی آن ها بسیار قدرتمند است که به آن ها امکان چنین حرکت سریعی می دهد. شکارچیان آن ها عبارتند از: روباه، پرندگان شکاری، مارها و البته انسان. متاسفانه تخم ایگوانای بیابانی اغلب توسط این جانواران دزدیده و سپس بلعیده می شود.

 

فصل تولید مثل ایگوانای بیابانی:

ایگوانا در اواسط ماه دوباره در بیابان حضور پیدا می کنند این در زمانی اتفاق می افتد که او از دوره خواب زمستانی خود بیدار شده است. فصل تولید مثل از چه زمانی آغاز می شود؟ بین ماه های آوریل و مه اتفاق می افتد. در طی ماه های مه و ژوئن انتظار می رود که ایگوانای بیابانی در هر نقطه ای بین دو الی ده تخم بگذارد که تصور می شود در طول نیمه دوم جولای تا ماه آگوست بچه ایگوانا از تخم خارج شوند. در طول فصل تولید مثل، در طرف شکم ایگواناهای بیابانی بالغ رنگی صورتی قابل مشاهده است.

 

ترجمه: (حبیب ا... احمدی)

معرفی مصور گونه های ایگوانای فیجی(براکی لوپوس)

حبیب ا... احمدی بازدید : 49 یکشنبه 16 تير 1392 نظرات ()

 

معرفی مصور گونه های ایگوانای فیجی(براکی لوپوس)_(Fijian Iguana=Brachylophus)


ایگوانای فیجی بند بند_(a) (Fiji banded iguana =Brachylophus fasciatus

 


ایگوانای فیجی کاکل دار_(b) )Fiji crested iguana = Brachylophus vitiensis

تامین رطوبت زیستگاه ایگوانا

حبیب ا... احمدی بازدید : 102 یکشنبه 16 تير 1392 نظرات ()

 

تامین رطوبت زیستگاه ایگوانا=Maintaining The Habits Humidity

 

اکنون که پناهگاه(تراریوم) حیوان شما ساخته و مقدار مناسب نور و گرما برای آن تعیین شده است، به نیاز اساسی دیگر ایگوانا یعنی رطوبت می پردازیم.

رطوبت مقدار نمی است که در هوا وجود دارد. از آن جا که ایگوانا ها در مناطقی زندگی می کنند که همیشه رطوبت خیلی بالایی دارند، شما نیز باید در محل زندگی حیوان خود آن رطوبت را شبیه سازی کنید. اما چگونه باید مقدار مناسب رطوبت را ایجاد کرد؟

سطح رطوبت هوای تراریوم ایگوانای شما باید بین 65 تا 75 درصد باشد، که هوایی نسبتا مرطوب می باشد. راه های مختلفی برای شما وجود دارد تا این سطح بالا از رطوبت را در زیستگاه حیوان خود ایجاد کنید.

در ابتدا راه ساده ای برای انجام این کار وجود دارد. شما می توانید در طول روز در داخل تراریوم آب اسپری کنید ولی از یک ساعت پیش از این که شب هنگام چراغ ها ی تراریوم را خاموش کنید نباید داخل تراریوم آب اسپری کنید. شما هم چنین می توانید ظرف بزرگی محتوی آب داخل تراریوم قرار دهید چون برای تامین رطوبت مناسب کمک خواهد کرد.

در فصل های بعد، شما خواهید آموخت که چگونه ایگوانای خود را حمام کنید ولی فعلا بدانید که آن هم یک راه خوب برای تامین رطوبت مورد نیاز ایگواناست.

اگر شما تراریوم ایگوانای خود را به درستی ساخته باشید، بااین روش هایی که گفته شد به اندازه ی کافی سطح گرما و رطوبت هوا در آن بالا خواهد ماند (استفاده از پلکسی گلاس یک راه خیلی خوب برای نگهداری دما و رطوبت است) اما باز هم ممکن است رطوبت به اندازه ی کافی بالا نباشد.

 

آن چه باید درون تراریوم ایگوانای شما باشد:

تا کنون تراریوم شما به خوبی ساخته شده است اما هنوز چند چیز وجود دارد که شما باید آن ها را فراتر از ساخت و ساز و مشکلات زیست محیطی زیستگاه در نظر بگیرید.

 

کفپوش

اکنون برای انتخاب کفپوش تراریوم این نکات را با دقت در نظر بگیرید: شما به چیزی نیاز دارید که به راحتی تعویض یا حداقل شسته شود اما نباید از کفپوش هایی استفاده کنید که ایگوانا بتواند آن را با زبان خود به درون دهان بکشد و یا حتی بد تر از آن به دور انگشتان او بپیچد.

شما کفپوش های قابل استفاده ی زیادی را در فروشگاه های حیوانات خانگی پیدا خواهید کرد، اما وقت خود را برای پیدا کردن آن ها هدر ندهید در عوض به مواد دیگر که به سادگی از عهده ی تهیه ی آنها بر می آیید فکر کنید. در زیر چند نمونه بیان می کنیم:

 

کفپوش هایی از جنس:

* روزنامه؛ مطمئن شوید که هر نوع جوهر سمی در آن وجود نداشته باشد.

* از برگ های دستمال کاغذی نیز می توان به خوبی استفاده کرد.

* مقالات ساده و بدون هر گونه سموم در آنها.

* فرش

فرش یک انتخاب عالی است، اما در هنگام خرید مطمئن شوید چیزی نیست که بتواند دور انگشتان ایگوانای شما بپیچد.

 شما باید لبه های تیز را با آن بپوشانید و آن را به پایین چسب کنید تا از پاره شدن آن و به دندان گرفتنش توسط ایگوانا جلوگیری کنید.

 

ترجمه: (حبیب ا... احمدی)

معرفی مصور گونه های ایگوانای صخره ای(سیکلورا)

حبیب ا... احمدی بازدید : 81 یکشنبه 16 تير 1392 نظرات ()

 

معرفی مصور گونه های ایگوانای صخره ای(سیکلورا)=( Cyclura)  

 

a) Anegada ground iguana = Cyclura pinguis

b) Bahamas rock iguana = Cyclura carinata

c) Cayman Island blue iguana = Cyclura lewisi

d) Cayman Islands ground iguana = Cyclura nubila

e) Hispaniolan ground iguana = Cyclura ricordii

f) Jamaican ground iguana = Cyclura collei

g) Mona Island iguana = Cyclura stejnegeri

عکس1

عکس2

h) Northern Bahamian rock iguana = Cyclura cychlura

i) Rhinoceros iguana = Cyclura cornuta

j) San Salvador iguana = Cyclura rileyi

تعیین جنسیت ایگوانا از طریق خلل و فرج ران (Femoral Pores)

حبیب ا... احمدی بازدید : 121 یکشنبه 16 تير 1392 نظرات ()

 

تعیین جنسیت ایگوانا از طریق خلل و فرج ران (Femoral Pores) :

 


در امتداد زیرین پاهای عقبی ایگوانا یک ردیف در حدود 12 الی 20 عدد خلل و فرج به نام منافذ ران وجود دارد که در جنس نر بهتر توسعه یافته است.

  


تفاوت خلل و فرج ران در ایگوانای نر و ماده:

ایگوانای نر و ماده هر دو خلل و فرج ران دارند با این تفاوت که در هر نوع سوسمار بزرگی اندازه ی منافذ در جنس نر به مراتب بزرگتر از اندازه ی این منافذ در جنس ماده است.

علاوه بر این در جنس ماده تنها 3 الی 5 عدد از منافذ کمی بزرگ می شود در حالی که در جنس نر تمام این منافذ بزرگ می شود ولی در هر صورت اندازه ی منافذی که به لگن نزدیک هستند از منافذی که به زانو نزدیک می باشند بزرگ تر است.

female iguana

male iguana

 

وظیفه ی خلل و فرج ران در ایگوانای نر :

این منافذ در جنس نر در فصل تولید مثل ترشحات مومی شکلی به نام فرومون دارند که برای تعیین قلمرو و کمک به ایگوانای ماده در یافتن ایگوانای نر استفاده می شود.

در شکل زیر شاخه های بزرگ مومی شکل بیرون آمده از منافذ ران مشهود است:

طراحی زیستگاه مناسب برای ایگوانای شما

حبیب ا... احمدی بازدید : 114 یکشنبه 16 تير 1392 نظرات ()
  
طراحی زیستگاه مناسب برای ایگوانای شما=Planning A Comfortable Habitat For Your Iguana
 
محل زندگی که شما برای ایگوانای خود تهیه می کنید باید با دقت تهیه و ساخته شود تا برای حیوان خانگی شما محیط زندگی سالمی ارائه کند. اگر شما سطح بالایی از توجه به تهیه ی زیستگاه ایگوانا نداشته باشید نمی توانید به خوبی از ایگوانا مراقبت کنید که شایسته و مورد نیاز اوست.
یکی از چیز هایی که نمی توان به اندازه کافی روی آن تاکید کرد نیاز به آموزش خودتان قبل از خریدن زیستگاه برای ایگوانا است چرا که در تصمیم گیری بسیار اهمیت دارد که اشتباهات گران و پر هزینه نکنید. واقعیت این است که اکثر مردم یک زیستگاه خریداری می کنند و پس از آن مشخص می شود که آنها باید چیز دیگری خریداری می کردند.
خرید یا ساخت؟
شما می توانید زیستگاه حیوان خود را بسازید. شکی نیست که این یک راه بسیار خوب برای درست به پیش رفتن است و هم چنین شما می توانید یک زیستگاه از پیش ساخته شده برای حیوان خانگی خود خریداری کنید که یک گام رو به جلو است و شما می توانید از شخص دیگری بخواهید که آن را برای شما بسازد و سپس هزینه اش را پرداخت کنید. در هر صورت، آنچه شما را وادار به انتخاب می کند راه صححیح برای ساخت یا خرید است.
بزرگ ترین اشکال خرید زیستگاه های از پیش ساخته شده قیمت است چراکه تا حد زیادی خانه های گران قیمتی برای حیوان شما هستند. گاهی اوقات آن ها، برای رفع بسیاری از نیاز های ایگوانا به خوبی طراحی شده اند اما بیش تر اوقات خوب نیستند. در واقع بیش تر چیز هایی که شما در فروشگاه حیوان خانگی محله خود پیدا خواهید کرد برای ایگوانای شما خیلی کوچک هستند. مطمئن شوید که تا زمانی که آنها به رشد کامل و اندازه بالغ خود برسند زیستگاه شما مناسب است.
تعدادی کاربر آنلاین در مکان های بزرگ وجود دارد که می توانند در طراحی زیستگاه مخصوص ایگوانای شما به شما کمک کنند. خرید یک زیستگاه به این روش ایده ی بدی نیست در صورتی که این کار با درک درستی برای طرف مقابل از آن چه که شما برای حیوان خانگی خود نیاز دارید همراه باشد. سایز ایگوانای خود را فراموش نکنید! 
ترجمه: (حبیب ا... احمدی)

آناتومی ایگوانا

حبیب ا... احمدی بازدید : 61 یکشنبه 16 تير 1392 نظرات ()

تصویر در اندازه ی واقعی

1)tuberculate scale

2) tympanum =ear

3) jowl

4) subtympanic shield

5) dewlap 

6) mouth

7) nostril

8 ) rostral horn

9) eye ridge

10) eye

11) brain bumps

12) nuchal crest

13) caudal spines 

________________________

1) فلس دکمه ای

2) گوش

3) فک

4) فلس بشقابی

5) غبغب

6) دهان

7) سوراخ بینی

8 ) شاخ جلویی

9) برآمدگی چشم

10) چشم

11) برآمدگی مغز

12) تاج پشت گردن

13) تاج پشتی

1) femoral pores

1) خلل و فرج استخوان ران

__________________________

ترجمه و تنظیم: (حبیب ا... احمدی)

تعداد صفحات : 19

تبلیغات
Rozblog.com رز بلاگ - متفاوت ترين سرويس سایت ساز
اطلاعات کاربری
نام کاربری :
رمز عبور :
 • فراموشی رمز عبور؟
 • آمار سایت
 • کل مطالب : 148
 • کل نظرات : 78
 • افراد آنلاین : 1
 • تعداد اعضا : 66
 • آی پی امروز : 26
 • آی پی دیروز : 31
 • بازدید امروز : 238
 • باردید دیروز : 179
 • گوگل امروز : 0
 • گوگل دیروز : 0
 • بازدید هفته : 635
 • بازدید ماه : 953
 • بازدید سال : 12,575
 • بازدید کلی : 121,207