close
تبلیغات در اینترنت
ایران-ایگوانا - 19
loading...

ایران-ایگوانا

همه چیز در مورد ایگواناها

مراقبت از ایگوانا مانند یک هوادار

حبیب ا... احمدی بازدید : 60 یکشنبه 16 تير 1392 نظرات ()

 

Iguana Care Like The Pro's

 

پیش از این که شما به خریدن یک ایگوانا فکر کنید حتما باید لوازم مورد نیاز یک خانه ی مناسب برای آن را تهیه کنید.

چراکه سلامتی ایگوانا وابسته به محیط واقعی است که در آن زندگی می کند.

ضروری است که تدارک این لوازم ابتدا و قبل از هر چیز دیگری انجام گیرد.

خانه ی ایگوانا ها برای آنها بیش از یک پناهگاه اهمیت دارد و لازم است که علاوه بر حفاظت از آنها گرمای مناسب برای زندگی شان را فراهم کند . بر خلاف سگ یا پستانداران دیگر، ایگوانا ها باید از آب و هوایی ثابت بهره ببرند تا در گروه خود تا سالم بمانند.

ایگوانا ها به طول موجی از نور در محل زندگی شان نیاز دارند. آنها از این طول موج ها برای کمک کردن به سوخت و ساز بدنشان استفاده می کنند.

 

خانه ایگوانا باید چگونه باشد؟

اگر شما به این سوال فکر کنید که ایگوانا ها در کجا زندگی می کنند در خواهید یافت که چه قدر به آب و هوایی که شما برای آن ها فراهم می کنید نیازمندند. محل زندگی ایگوانا محیطی با دماهای خیلی زیاد و همچنین مرطوب است که بدن ایگوانا به آن وابسته است؛ بنابراین دو فاکتور دما و رطوبت مورد نیاز ایگوانا باید در پناهگاهی که شما برای آن فراهم کرده اید جایگزین شود تا زنده و تا آخرین حد ممکن سالم بماند.

 

بدون یک محیط مناسب که دما و رطوبت مناسبی داشته باشد ایگوانای شما بیمار خواهد شد و رنج خواهد کشید و حتی ممکن است به خاطر این فاکتور ساده بمیرد

خانه ایگوانا به چه شرایط دیگری نیاز دارد؟ سوالات کلیدی دیگری در این باره وجود دارد که ما در زیر آن ها را شرح خواهیم داد:

 

سایز

آیا ما برای تهیه ی ایگوانا به مقدار زیادی فضا نیاز داریم؟ با وجود جثه ی کوچک ایگوانا، چگونه می توان تصور کرد که به فضای زیادی نیاز دارد؟ اشکالی ندارد که شما درباره ی اتاق یا فضایی که ایگوانا به آن نیاز دارد فکر کنید، چراکه این یک موضوع مهم و اساسی است.

اولا آنها کوچک نیستند. در موارد بسیاری ایگوانا به طور طولی تا شش فوت رشد می کند که مقدار زیادی است و شما باید متناسب با آن برای ایگوانای خود زیستگاه بسازید. یک تصور غلط و رایج در مورد این قضیه این است که اگر فضایی را که برای ایگوانای خود مهیا می کنید محدود و کوچک باشد رشد ایگوانا متوقف یا محدود می شود؛ در حالی که این امر صحت ندارد و رشد آن ادامه خوهد یافت.

رشد ایگوانا ها با سرعت زیاد آغاز می شود و پس از مدتی سرعت آن کاهش می یابد اما رشد آنها در تمام طول عمرشان ادامه دارد. شما باید به این نکته که فضا برای ایگوانا ضروری است با دقت زیادی توجه کنید و سپس تصمیم بگیرید که آیا ایگوانا حیوان خانگی مناسبی برای شما هست یا نه

ترجمه (حبیب ا... احمدی)

چشم سوم ایگوانا

حبیب ا... احمدی بازدید : 79 یکشنبه 16 تير 1392 نظرات ()

 

"Iguana Eye"

ایگواناها بینایی خیلی خوبی دارند و می توانند اشکال، سایه ها، رنگ ها و تحرکات در فواصل دور را تشخیص داده و ببینند.

ایگواناها برای راه یابی در جنگل های انبوه و هم چنین یافتن غذا از چشمانشان استفاده می کنند.

منبع: http://www.wikipedia.org

__________

"Iguana Third Eye"

اگر تا کنون فکر می کردید که ایگواناها فقط دو چشم در دو طرف سر خود دارند در اشتباه بوده اید!!!!!! چرا که آنها چشم سومی موسوم به (parietal eye) یا (third eye) دارند که درست در وسط سر آنها قرار دارد و متصل به جسم پینه ای در مغز است.

نام parietal از آن جا نشات می گیرد که چشم سوم در جمجمه ی ایگوانا در بین نواحی بالایی استخوان های آهیانه (parietal bones) قرار دارد.

در نگاه اول به نظر می رسد که چشم سوم یک فلس کدر و شیری رنگ در بالای سر ایگوانا باشد در حالی که این چشم شامل یک لنز می باشد که به تغییرات نور (تاریکی و روشنی) حساس است. لنز چشم سوم نمی تواند اشیاء و تصاویر را ببیند؛ به عبارت دیگر از همه لحاظ مانند یک چشم معمولی نیست اما قادر است تغییرات محیطی بالای سر حیوان را تشخیص دهد و مثل یک ردیاب عمل کند.

وقتی ایگوانا حمام آفتاب می گیرد چشم سوم بدون تغییر آشکار تغییرات نور و سایه های محیطی را تشخیص دهد. در واقع تغییرات نور می تواند علامت خطر، حمله ی حیوانات مهاجم (مثلا پرندگان شکاری) و یا بیانگر لزوم تغییر مکان ایگوانا از زیر نور آفتاب به سوی سایه یا بالعکس باشد؛ به عبارت دیگر ایگوانا از چشم سوم به عنوان حرارت سنج (ترموستات) نیز استفاده می کند تا تصمیم بگیرد چه زمانی تغییر مکان دهد تا دمای بدن خود را کاهش و یا افزایش دهد.

این شگفت آور است که یک ایگوانا می تواند از وجود پرنده یا هواپیمای بالای سر خود آگاه شود در حالی که شاید ما حتی از وجود آنها مطلع نشویم.

با توجه به مطالب ذکر شده اگر ایگوانا همراه شما در وسیله ی نقلیه ای باشد و وسیله ی نقلیه از زیر پل ها، پل های هوایی، روگذر ها و ... عبور کند ایگوانای شما ناآرامی خواهد کرد.

صاحبان ایگوانا باید توجه داشته باشند که سعی نکنند به طور ناگهانی از بالای تراریوم، حیوان خانگی خود را بلند کنند زیرا چشم سوم او را وادار به واکنش می کند و به همین دلیل بعضی مردم خیال می کنند چشم سوم با رفتار پرخاشگرانه ی حیوان ارتباط دارد در صورتی که چشم سوم باعث بروز این پرخاشگری نیست؛ ایگوانا تنها به طور غریزی احساس تهدید می کند و دلیل ناآرامی ایگوانا تغییرات نور و سایه و تشخیص حرکت ناگهانی است.

هم چنین اعتقاد بر این است که چشم سوم بر رفتار تولید مثل ایگواناها تاثیراتی دارد و در ارتباط با تحریک تولید هورمون شناخته شده است.

هنوز هم سوالاتی درباره ی عملکرد و وظایف چشم سوم ایگوانا وجود دارد و این امید هست که با تحقیقات و مطالعات بیش تر بر روی این اندام حقایق بیش تری از آن اشکار شود.

نویسنده مقاله: jesse kincaid

ترجمه: (حبیب ا... احمدی)

ترجمه کتاب How To Take Great Care Of Your Pet Iguana

حبیب ا... احمدی بازدید : 74 یکشنبه 16 تير 1392 نظرات ()

یکی از مشکلات کسانی که در ایران اقدام به تهیه ی ایگوانا می کنند عدم وجود اطلاعاتی جامع و یا کتابی در باره ی این خزنده ی محبوب است  به همین سبب به این فکر افتادم که برای اولین بار کتابی در مورد ایگوانا و نگهداری از اون ها پیدا کنم و هر هفته چند فصل از اون رو ترجمه کنم و در وبلاگ قرار بدم. امیدوارم به درد همه بخوره.

______________________________________

فهرست مندرجات :

Iguana Care Like The Pro's

Planning A Comfortable Habitat For Your Iguana

Heating And Lighting For Your Iguana

Maintaining The Habits Humidity 

Facts About The Desert Iguana

The Importance Of Proper Nutrition For Your Iguana

Interesting Information About The Baby Green Iguana

Baby Green Iguana's Adaptations

A Society That Cares: The Green Iguana Society 

Behind The Green Iguana Society

Some Accessories You Should Include In Iguana Habitats

Health Is Also The Wealth Of Your Pet Iguana

Tips On Proper Iguana Lizard Care

Things Taught To You By The Iguana Photos

Iguanas - The Scaled Facts Behind The Reptile 

Building An Iguana Enclosure

Proper Iguana Care Tips

An Overview Of Puerto Vallarta And Their Famous Iguanas

Puerto Vallarta Iguanas 

Red Iguana Facts 

The Place To Be: The Green Iguana Surf Camp

Iguanas – What Are They? 

Acquiring Iguana Tattoo

Basic facts About Iguanas

Cantina Iguana 

Different Types Of Iguanas

Iguana Facts 

Rhinoceros Iguana

Desert Iguanas 

Iguanas Pictures

Iguana Nests

Taking Care of a Green Iguana

Baby Iguanas

Important Pointers For Iguana Babysitters

How To Pet A Giant Green Iguana

How To Take Care Of The Iguanas In Captivity

Health Care For Iguanas

Portrayal Of Marine Iguanas

Characterizing The Green Iguanas

Iguana's Ecological Environment

Pet Iguanas

Red Iguana And Their Care

The Rhinocerus Iguanas

Albino Iguana- Learning To Feed Them

Giant Green Iguana

Green Iguanas Myths

The Iguana Cage 

Building An Iguana cage - 6 Tips

گونه های ایگوانا (کلی)

حبیب ا... احمدی بازدید : 83 شنبه 15 تير 1392 نظرات ()

1) Green Iguana=ایگوانای چمنزار

که به ایگوآنای سبز شهرت دارد.این خزنده گیاهخوار سختگیری است و بیشتر عمر خود را بر روی درختان سپری می کند، عموماً در نزدیک رودخانه زندگی می کند که دارای غبغب بزرگ و آویخته ای هستند. این نژاد بیشتر به رنگهای آبی، نارنجی و سبز روشن می باشندو به صورت رایج به عنوان پت نگهداری می شود.

_____________________________________________________

2) lesser Antillean iguana=دلی کا تیسیمز ( Delicatissims )

 این نوع ایگوآنای درختی در جزایر کوچک آنتی لس یافت می شودو به این دلیل به نام Lesser Antillean Iguana نیز شناخته می شود و یکی از دو گونه ی جنس Iguana می باشد که به دلیل تخریب زیستگاه بومی آن، وجود شکارچیان و هیبریداسیون با گونه Iguana iguana در معرض انقراض می باشد.

این نژاد به لحاظ ظاهر بسیار شبیه به ایگوانای سبز است ولی از تفاوت های آنها فلس بزرگ دایره ای شکلی است که در گونه ایگوانای سبز در زیر سوراخ گوش وجود دارد ولی این گونه فاقد آن است.

____________________________________________________

3) آمبلی رینوس  (Amblyrhyncus)

این مارمولک ها ایگوآنای دریایی نیز نامیده می شوند و تنها در جزایر گالاپاگوس یافت می شود که به همین دلیل به آن ایگوانای گالاپاگوس نیز گفته می شود. با وجود دلفریب بودن این نژاد در اسارت نگهداری نمی شود، زیرا آنها از جلبک های دریایی تغذیه می کنند و تهیه این نوع غذا در شهرها تقریباً غیر ممکن است. ایگوآنای دریایی در کنار دریا زندگی می کند. این خزنده می تواند تا 10 متر شیرجه رفته و در هر شیرجه مقدار زیادی خزه و جلبک ببلعد. نمک آبی که با گیاهان دریایی مصرف می کند زیاد بوده و این نمک اضافی را از طریق پوست به صورت بلورهای نمکی دفع می کند. محیط زیست این جانور در خط استوا که دارای سواحلی با آب سرد است می باشد ولی توانایی زندگی در باتلاق ها و جنگل های حرا را نیز دارد. این مارمولک برای اینکه بتواند دمای بدن خود را تنظیم کند ساعتها بروی صخره ها زیر نور خورشید دراز می کشد و یکی از علل تیره بودن رنگ پوست این خزنده همین آفتاب گرفتن های دائمی است.

_____________________________________________________

4) Fijian Iguana=براکی لوپوس (Brachylophus) 

 در جزایر فیجی و تونگا زندگی می کند به همین علت به آن ایگوآنای فیجی نیز می گویند. نام این نژاد مشتق شده از دو واژه یونانی brachys  و  lophos است که به معنی کوتاه و تاج هستند و بر گرفته از تاج کوتاهی است که در امتداد پشت حیوان وجود دارد. این جنس دارای سه گونه است. طول بدن نر این نژاد به 1 متر می رسد، بر روی بدن این نژاد سه نوار باریک دیده می شود که در زمان احساس خطر خیلی سریع به رنگ سبز تیره و یا سیاه تغیر رنگ می دهد و برای ترساندن دشمن حالت تدافعی به خود می گیرد و به علت وجود این نوارها به این گونه، ایگوآنای بندبند (Banded iguana ) نیز گفته می شود. در فوجی فسیلی از این نژاد کشف شده است که 5متر طول دارد که نسل آن 3000 سال پیش منقرض شده است.

_____________________________________________________

5) دیپزوزاروس (Dipsosaurus )=ایگوانای بیابانی

 این نژاد به ایگوآنای بیابانی نیز معروف است چرا که تحمل گرمای بسیاری دارد. محل زندگی آن سنران و بیابان موهاوی در جنوب غربی ایالات متحده و شمال غرب مکزیک است. همچنین در خلیج های جزایر کالیفرنیا نیز دیده می شود. Dipsosaurus به معنی سوسمار تشنه در زبان یونیانی است.

این نژاد تا 41 سانتیمتر طول رشد می کند و طول دم آن 1.5 برابر بدن است.

_____________________________________________________

6) ساورومالوس=چوک والا=(Sauromalus)(Chuckwalla)

این نوع ایگوآنا در جنوب غربی آمریکا، شمال مکزیک و در جزایر خلیج کالیفرنیا یافت میشود. این نژاد دارای بدنی پهن با مقطع عرضی کوتاه است و نام آن نیز ترکیب دو واژه یونانی sauros به معنی مارمولک و omalus  به معنی تخت می باشد. جنس نر در این نژاد جثه خیلی بزرگتری دارد و دارای femoral porse می باشد که برای جلب حیوان ماده و همچنین تعیین قلمرو از آن استفاده می کند.

رنگ حیوان نر در این نژاد صورتی مایل به قرمز و نارنجی و یا زرد و خاکستری در قسمت تنه و سر سیاه رنگ است. حیوان ماده لکه های پراکنده خاکستری یا زرد دارد

_____________________________________________________

7) ستن ساورا (Ctenosaura)=ایگوانای دم خاردار

که به آن ایگوآنای دم خاردار نیز می گویند. این نژاد بومی دشت ها و جنگل های خشک مکزیک و آمریکای مرکزی است و خصوصیت نژادی آن وجود خارهای بزرگ روی دم است. اندازه آن از 5 اینچ می باشد و تا 1متر هم می رسد. این حیوانات همه چیز خوارند و از میوه ها، گلها، شاخ و برگ گیاهان و حیوانات کوچک تغذیه میکنند.

در حال حاضر این جنس متنوع ترین جنس خانواده ایگواناها می باشد و 15 گونه شناخته شده دارد.

_____________________________________________________

8) سیکلورا   ( Cyclura)=ایگوانای صخره ای

این جنس دارای 8 گونه است و به ایگوآنای صخره ای نامیده می شوند. آنها در جزایر کارائیب دیده می شوند و در مناطق ساحلی زندگی می کنند. ایگوآنای صخره ای بر روی سر برجستگی بزرگی دارند که باعث شده به آن ایگوآنای کرگدنی نیز گویند. نام این نژآد از دو کلمه یونانی cyclos به معنی دایره و oura  به معنی دم گرفته شده که به دلیل وجود دم حلقه دار این جانور است. این نژاد در معرض خطر انقراض قرار دارند، زیرا بیشتر از گونه های دیگر در تجارت حیوانات اهلی خرید و فروش می شوند و در اسارت پرورش می یابند. طول بدن این نژاد حدود 120 سانتیمتر است و وزن آن بالغ بر 10 کیلوگرم می باشد و طول عمر آن 20 سال است.

_____________________________________________________

9) کونولوفوس (Galapagos land iguana=Conolophus)

این نوع ایگوآنا نزدیکترین نژاد به ایگوآنای دریایی می باشد و به ایگوآنای خشکی معروف است و در جزایر گالاپاگوس یافت می شود. نام این نژاد از دو قسمت conos به معنی خاردار و lophos به معنی تاج گرفته شده که دلالت بر تاج خار داری که در تمام پشت حیوان امتداد یافته دارد. این حیوان علاوه بر گیاهان از انجیر هندی نیز تغذیه می کنند. در مورد طبقه بندی گونه های این جنس نظریه قطعی ای داده نشده اما معتبر ترین آن حاکی از آن است که شامل سه گونه می باشد.

_____________________________________________________

 

منبع : cybervet

تعداد صفحات : 19

تبلیغات
Rozblog.com رز بلاگ - متفاوت ترين سرويس سایت ساز
اطلاعات کاربری
نام کاربری :
رمز عبور :
 • فراموشی رمز عبور؟
 • آمار سایت
 • کل مطالب : 148
 • کل نظرات : 78
 • افراد آنلاین : 1
 • تعداد اعضا : 66
 • آی پی امروز : 26
 • آی پی دیروز : 31
 • بازدید امروز : 237
 • باردید دیروز : 179
 • گوگل امروز : 0
 • گوگل دیروز : 0
 • بازدید هفته : 634
 • بازدید ماه : 952
 • بازدید سال : 12,574
 • بازدید کلی : 121,206